موسسه مهکامه آفرینش هستی

موسسه مهکامه آفرینش هستی از سال ۹۳ در حیطه های مختلفی فعال بوده است. لیستی از این حیطه ها در زیر آمده است:

 1. موسسه تاکنون در تالیف و ترجمه کتاب های زیر مشارکت داشته است:
 2.  تهیه یک بسته آموزشی شامل سه دی وی دی که شیوه آموزش کودکان را با روش مونته سوری آموزش می دهد.
 3. موسسه در  برگزاری دوره های متعدد برای معلمان، مدیران، دانشجویان و سایر علاقه مندان فعال بوده است. علاقه مندان می توانند در دوره های کارورزی موسسه نیز شرکت کنند.
 4. موسسه یک مرکز آموزشی مخصوص کودکان ۱ تا ۶ سال با عنوان ” خانه کودک مونته سوری” تاسیس نموده است. این مرکز با استاندارد دانشگاه SEGi مالزی مهارت های دوره ۱ تا ۶ سال را به کودکان آموزش می دهد.
 5. موسسه مفتخر است که  دارای مجوز رسمی از دولت برای آموزش دوره های ضمن خدمت کارکنان دولت می باشد.  دوره های ضمن خدمت موسسه با گواهی رسمی دولتی قابل ثبت و معتبر برای همه ارگان های دولتی می باشد.
 6. موسسه همچنین دارای اعتبار بین المللی است. موسسه توانسته از داشگاه معتبر و بزرگ SEGi  مالزی نمایندگی رسمی برای اجرای دوره کامل دانشگاهی فوق دیپلم آموزش پیش دبستانی (Early Childhood Diploma Course)  در ایران را دارد.  علاقه مندان در ایران درس می خوانند و مدرک رسمی دانشگاهی از دانشگاه فوق می گیرند.
 7. موسسه با مدارس درجه اول در ایران برای اجرای روش آموزشی نوین فنلاندی قرارداد امضا کرده است و مدل آموزشی پیشرفته ” ساختارگرایی ”  را پیاده سازی نموده است.
 8.    این موسسه یک بخش فعالیت های خیریه دارد که تحت پوشش موسسه مستقل ثمن کودکان آهسته گام می باشد. عمده فعالیت های این بخش در آموزش، و مشاوره برای مربیان مدارس، خانواده ها و کودکان است. برخی از فعالیت های موسسه کودکان آهسته گام ذیلا لیست شده است:
  • آموزش مربیان شهرهای گشت و سراوان در قالبه کارگاه های آموزشی در استان سیستان و بلوچستان
  • ساخت یک مدرسه کودکان استثنایی در شهر گشت
  • شرکت در پژوهش مربوط به شیوع ناشنوایی در حوزه سراوان
  • کمک های نقدی و غیر نقدی برای ارتقا سطح آموزش منطقه سراوان
  • آموزش مربیان در شهرهای محروم اطراف سنندج